Szkolenie dla konwojentów

Data publikacji 12.04.2023

7 kwietnia 2023 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach odbyło się wspólne szkolenie policjantów Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszy Straży Bankowej Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Katowicach.

Do celów szkoleniowych wykorzystano infrastrukturę Wielofunkcyjnego Centrum Symulacji Szkoły Policji w Katowicach. Policjanci i funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności, taktykę działania oraz zasady współdziałania podczas wystąpienia zagrożeń. W szkoleniu wzięło udział 13 policjantów Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz 7 funkcjonariuszy Straży Bankowej Narodowego Banku Polskiego oddziału w Katowicach.

W trakcie szkolenia funkcjonariusze przeprowadzali symulacje najczęściej występujących sytuacji związanych z konwojowaniem wartości pieniężnych. Ćwiczenia takie przyczyniają się do zapoznania z wieloma trudnymi zdarzeniami mogącymi wystapić podczas wykonywanych zadań, a co za tym idzie do podniesienia kwalifikacji uczestników.