Sukces naszego nauczyciela

Data publikacji 25.04.2023

22 kwietnia 2023 w Czechowicach-Dziedzicach zostały rozegrane Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, które wygrał wykładowca naszej szkoły asp. Marek Chrapkiewicz.

W zawodach zorganizowanych przez NSZZP w Bielsku-Białej oraz Region IPA Bielsko-Biała wzięło udział 50 policjantów z różnych jednostek Policji. Zmagania polegały na jak najszybszym pokonaniu toru, jak również precyzyjnym strzelaniu z różnych jednostek broni. O zajmowanych miejscach decydowały sprawność oraz celność oddawanych przez uczestników strzałów.

Tor był podzielony na następujące konkurencje:

• oddanie 1 strzału z karabinu z odległości 100 metrów do tarczy typu olimpijskiego (TS-2),
  • zestrzelenie dwóch celów ze strzelby z odległości 15 metrów,
  • zestrzelenie kolejnych dwóch celów z pistoletu maszynowego,
  • oddanie 5 strzałów z broni krótkiej do tarczy (typu TS-9 "Francuz") w marszu z odległości 25-15 metrów.

Biorąc pod uwagę czas pokonania toru oraz zdobyte punkty najlepszym zawodnikiem okazał się asp. Marek Chrapkiewicz reprezentujący Szkołę Policji w Katowicach. Puchar wręczył mu Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Grzegorz Jakubiec.

Źródło: Region IPA Bielsko-Biała