Studenci z Niemiec oraz uczniowie klasy o profilu policyjnym z wizytą w naszej szkole

Data publikacji 24.04.2023

24 kwietnia br. na terenie Szkoły Policji w Katowicach przebywała grupa uczniów klas o profilu policyjnym Technikum Ekonomicznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Równolegle w tym dniu swoją pięciodniową praktykę zawodową rozpoczęło czworo studentów z Akademii Policyjnej w Dolnej Saksonii w Niemczech.

Celem obu przedsięwzięć było zapoznanie z wybranymi elementami procesu szkolenia policjantów w Polsce oraz poznanie obiektów, jak również potencjału edukacyjnego Szkoły Policji w Katowicach.

Goście poznali specyfikę służby policyjnej, zasady doboru do Policji oraz warunki realizowania szkoleń i kursów w naszej szkole. Następnie zwiedzili obiekty, w których prowadzony jest proces dydaktyczny, w tym m.in. sale wykładowe przystosowane do prowadzenia kursów specjalistycznych dla służby dyżurnej i obiekty sportowe. Szczególne zainteresowanie nasi goście wykazali w trakcie obserwacji zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyszkolenia strzeleckiego.

Mamy nadzieję, że już niedługo nasi goście z technikum ekonomicznego, którzy stoją przed wyborem swojej drogi życiowej, poczują powołanie do pełnienia zaszczytnej służby policjanta i zasilą grono naszych słuchaczy. Z kolei studentom z Akademii Policyjnej w Dolnej Saksonii życzymy owocnej praktyki obfitującej w możliwości zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.