Studenci z Akademii Policyjnej w Dolnej Saksonii zakończyli praktykę

Data publikacji 28.04.2023

28 kwietnia 2023 r. zakończyła się pięciodniowa praktyka zawodowa czwórki studentów – policjantów z Akademii Policyjnej w Dolnej Saksonii, która realizowana była w Szkole Policji w Katowicach, w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach i Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach.

W dniach od 24 do 28 kwietnia w murach naszej szkoły gościliśmy naszych kolegów z Niemiec, którzy realizując w ramach swoich studiów praktykę zawodową wybrali Szkołę Policji w Katowicach jako jej organizatora. Policjantów przywitała insp. dr Gabriela Socha – zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach dydaktycznych, życząc im gromadzenia owocnych i efektywnych doświadczeń.

Czterdziestogodzinny tydzień praktyk obfitował w liczne zadania, czynności i atrakcje, które przygotowała kadra szkoły oraz nasi koledzy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Goście z Niemiec mieli zatem możliwość zapoznać się ze specyfiką służby i sprzętem, jakim dysponuje Oddział Prewencji Policji w Katowicach. Wspólnie z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Katowicach między innymi uczestniczyli w patrolach, obserwując realizowane przez policjantów czynności służbowe. Mieli możliwość również od środka zobaczyć wymagającą służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, oraz, przynoszące wiele pozytywnych efektów, działania policyjnych psów służbowych, świetnie współpracujących ze swoimi przewodnikami. Praktykanci odwiedzili również muzeum, które znajduje się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach i dzięki przewodnikowi zapoznali się z historią służby policyjnej na Śląsku, tematyką zbrodni katyńskiej oraz II wojny światowej.

W trakcie zorganizowanych przez nauczycieli policyjnych Szkoły Policji w Katowicach zajęć studenci z Niemiec mieli możliwość obserwacji prowadzonych lekcji oraz symulacji z zakresu służby prewencyjnej i kryminalnej, jak również ćwiczeń z wyszkolenia strzeleckiego na strzelnicy. Sami również zaprezentowali dla naszych słuchaczy taktykę, którą stosuje Policja w Dolnej Saksonii przy zatrzymaniu pojazdów.

Po kilkudniowych zmaganiach z nowymi wyzwaniami, studentów z Akademii Policyjnej w Dolnej Saksonii pożegnał insp. Jarosław Gałuszka – Komendant Szkoły Policji w Katowicach. Życzył im powodzenia w dalszej nauce trudnej sztuki policyjnej, a później czerpania satysfakcji z wybranej drogi życiowej.