Dzień Strażaka w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej

Data publikacji 15.05.2023

11 maja 2023 r. o godz. 12.00 na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka, w którym uczestniczył Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka.

Obchody rozpoczął meldunek dowódcy uroczystości st. bryg. Marka Grabałowskiego złożony nadbryg. dr inż. Adamowi Koniecznemu - Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Po złożeniu meldunku nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego oraz uczczenie minutą ciszy funkcjonariuszy, którzy odeszli na wieczną służbę.

Otwierając uroczystość Komendant Centralnej Szkoły st. bryg. Piotr Placek przemawiając do strażaków mówił m.in., że bycie strażakiem to honor i zaszczyt, a mundur zobowiązuje do godnego zachowania i odpowiedniej postawy. Strażacy pełniący służbę w Państwowej Straży Pożarnej muszą stale kształcić się, podnosić swoje kwalifikacje, by sprostać stawianym wymaganiom.

W swoim przemówieniu nadbryg. dr inż. Adam Konieczny - Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej zaznaczył, że ważną rolę, jaką pełni Centralna Szkoła w strukturach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej jest zasługą wszystkich pracowników Szkoły, bo to dzięki ich zaangażowaniu, na pożarniczej mapie Polski rozwija się Szkoła z wielkimi perspektywami i możliwościami.

Na zakończenie odbyła się ceremonia odznaczenia srebrnymi i złotymi Odznakami „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” i awansowania na wyższy stopień służbowy.

(Źródło: www.cspsp.pl)