Pierwsi absolwenci szkolenia aspiranckiego

Data publikacji 26.06.2023

23 czerwca 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach odbył się egzamin kończący pierwszą edycję szkolenia zawodowego aspiranckiego o oznaczeniu kodowym SZA-1/23.

W myśl nowych przepisów, osoby ubiegające się o awans na stopień policyjny w korpusie aspirantów muszą ukończyć szkolenie zawodowe.

W Szkole Policji w Katowicach w pierwszej edycji tego szkolenia wzięło udział 24 funkcjonariuszy z jednostek terenowych. W ciągu 19 dni szkoleniowych nabywali wiedzę i umiejętności między innymi z takich dziedzin jak: komunikacja, prowadzenie odpraw i narad służbowych, psychologia organizacji i zarządzania. Mieli możliwość również doskonalenia taktyki i technik interwencji, udzielania pierwszej pomocy oraz wyszkolenia strzeleckiego.

Absolwenci uzyskali kompetencje niezbędne do realizacji zadań służbowych na stanowiskach wymagających kwalifikacji zawodowych aspiranckich, które często są związane z objęciem stanowisk kierowniczych. Nie bez przyczyny w programie szkolenia pojawiło się sporo treści z zakresu zarządzania i doskonalenia miękkich kompetencji kierowniczych. 146 godzin lekcyjnych podsumował 2-godzinny egzamin, z którego wszyscy egzaminowani uzyskali wynik pozytywny.