Laureaci VII Konkursu Wiedzy Prawnej

Data publikacji 27.06.2023

​​​​​​​Nauczyciele policyjni prowadzący Koło Prawnicze „Paragraf”, działające przy Zakładzie Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach, zorganizowali 20 czerwca 2023 roku VII Konkurs Wiedzy Prawnej, w którym wzięło udział 24 słuchaczy odbywających szkolenie zawodowe podstawowe.

Tematyka konkursu obejmowała część ogólną i szczególną prawa karnego materialnego i prawa wykroczeń oraz ustaw szczególnych, które zawarte są w programie szkolenia zawodowego podstawowego. Konkurs polegał na uzyskaniu jak największej sumy punktów z trzech następujących konkurencji:

• test wiedzy,
  • część praktyczna, polegającej na zakwalifikowaniu określonych stanów faktycznych,
  • rozwiązanie zagadki kryminalnej, w której zadaniem uczestnika było wskazanie, kto jest sprawcą opisanego czynu i dokonanie prawidłowej jego kwalifikacji.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce – post. Konrad Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku,
  • II miejsce – post. Kacper Telesz z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu,
  • III miejsce – post. Karol Socha z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie,
  • IV miejsce – post. Natalia Wasilewska z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach,
  • V miejsce – post. Aleksander Dziuba z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

26 czerwca 2023 r. najlepsi z najlepszych – zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni dyplomami i pamiątkowymi statuetkami, a pozostali laureaci otrzymali dyplomy.  Nagrody i dyplomy wręczyła insp. dr Gabriela Socha zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach dydaktycznych, która złożyła gratulacje zwycięzcom, wyraziła uznanie za chęć zmierzenia się z trudną problematyką prawną i życzyła dalszych sukcesów w służbie.