Pomocna interwencja służby dyżurnej

Data publikacji 04.08.2023

3 sierpnia około godziny 21 policjanci pełniący służbę dyżurną w naszej szkole zauważyli w okolicy głównego wejścia kobietę w podeszłym wieku, która sprawiała wrażenie zagubionej i zdezorientowanej.

Słuchacze szkoły pełniący służbę w czwartkowy wieczór zainteresowali się kobietą stojącą przy bramie szkoły. Postanowili dowiedzieć się z jakiego powodu się tam znalazła o dość później porze. Nie potrafiła jednak wyjaśnić tej sytuacji ani podać żadnych danych osobowych, wypowiadała się nielogicznie i początkowo twierdziła, że mieszka w bardzo odległym mieście. W związku z tym powiadomiono o zaistniałym zdarzeniu dyżurnego Komisariatu IV Policji w Katowicach, prosząc o pomoc w identyfikacji tej osoby. Słuchacze zaprosili panią do szkolnej dyżurki, wzywając jednocześnie pogotowie ratunkowe, aby upewnić się, że jej zdrowiu nic nie zagraża.

Dyżurny szkoły ustalił, że właśnie przed chwilą syn kobiety zgłosił jej zaginięcie. Okazało się, że jest to mieszkanka Katowic cierpiąca na problemy z pamięcią, która wyszła niepostrzeżenie z domu. Po przebadaniu przez pogotowie ratunkowe zaopiekował się nią syn.