Zakończenie szkolenia zawodowego aspiranckiego SZA-4/23

Data publikacji 04.08.2023

3 sierpnia 2023 r. mury Szkoły Policji w Katowicach opuścili absolwenci czwartej edycji szkolenia zawodowego aspiranckiego o oznaczeniu kodowym SZA-4/23.

W czwartej edycji szkolenia zawodowego aspiranckiego realizowanego w Szkole Policji w Katowicach wzięło udział 24 funkcjonariuszy z garnizonów: małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego oraz nauczyciel policyjny z naszej szkoły.

Celem szkolenia jest przygotowanie policjantów do realizacji zadań służbowych na stanowisku, na którym wymagane są kwalifikacje zawodowe aspiranckie. Program obejmuje m.in. zajęcia o tematyce związanej z prawami człowieka, etyką zawodową policjanta, problematyką antydyskryminacyjną i antykorupcyjną, odpowiedzialnością karną, dyscyplinarną i cywilną policjanta. Omawiane są również zagadnienia dotyczące zarządzania kryzysowego, cyberprzestępczości, organizacji służby, nadzoru nad realizacją zadań służbowych. Słuchacze w ramach prowadzonych zajęć mają ponadto możliwość podnieść swoje umiejętności z zakresu taktyk i technik interwencji, szkolenia strzeleckiego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Wszyscy uczestnicy szkolenia ubiegający się o awans na stopień w korpusie aspirantów ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym, a dwóch funkcjonariuszy – ze stanu Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu – z wynikiem wyróżniającym.

Absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej służbie.