Nowi absolwenci szkolenia zawodowego podoficerskiego

Data publikacji 14.08.2023

11 sierpnia w Szkole Policji w Katowicach zakończyło się kolejne szkolenie zawodowe podoficerskie o oznaczeniu kodowym SZPd-2/23.

Mury Szkoły Policji w Katowicach opuściła druga już grupa absolwentów szkolenia zawodowego podoficerskiego, które otrzymało oznaczenie kodowe SZPd-2/23.

24 policjantów z jednostek terenowych garnizonu małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego szkolenie zawodowe podoficerskie w naszej szkole rozpoczęło 24 lipca.

Skierowani na szkolenie policjanci podczas 15 dni omawiali m.in. tematykę z zakresu praw człowieka, etyki zawodowej policjanta, problematyki antydyskryminacyjnej, antykorupcyjnej oraz komunikacji interpersonalnej. Program obejmował również wybrane zagadnienia z postępowania przygotowawczego, prawa wykroczeń, prawa cywilnego, rodzinnego i administracyjnego, pracy operacyjnej, cyberprzestępczości, ruchu drogowego, a także przeciwdziałania przemocy w rodzinie czy też postępowania z osobami znajdującymi się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie.

Absolwenci w ramach zajęć praktycznych mieli możliwość doskonalenia umiejętności z zakresu wyszkolenia strzeleckiego, taktyk i technik interwencji oraz udzielania pierwszej pomocy.

Ostatnim etapem był egzamin końcowy, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy, zdając go z wynikiem pozytywnym.

Wszystkim słuchaczom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszej służbie.