Piąte szkolenie aspiranckie w Szkole Policji w Katowicach

Data publikacji 14.08.2023

10 sierpnia 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach odbył się egzamin kończący piątą edycję szkolenia zawodowego aspiranckiego o oznaczeniu SZA-5/23, w którym wzięło udział 24 funkcjonariuszy z jednostek terenowych.

Przez 19 dni szkoleniowych policjanci nabywali wiedzę w dziedzinie komunikacji, prowadzeniu odpraw i narad służbowych, psychologii, organizacji i zarządzania, taktyk i technik interwencji oraz udzielania pierwszej pomocy. Absolwenci szkolenia uzyskali kompetencje niezbędne do realizacji zadań służbowych na stanowiskach wymagających kwalifikacji zawodowych aspiranckich, które wiążą się z objęciem stanowisk kierowniczych.

146 godzin lekcyjnych zostało podsumowane 2-godzinnym egzaminem, zakończonym przez wszystkich wynikiem pozytywnym.