Zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-2A/23

Data publikacji 09.10.2023

W dniach od 14 marca 2023 r. do 6 października 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyło się kolejne szkolenie zawodowe podstawowe SZP-2A/23.

Egzamin końcowy w dniu 6 października 2023 roku zdało 117 słuchaczy, tym samym kończąc siedmiomiesięczne szkolenie, w trakcie którego przygotowywali się do służby w terenowych jednostkach macierzystych garnizonu śląskiego i podkarpackiego.

Słuchacze nabywali wiedzę i umiejętności poprzez udział w wykładach, pokazach, symulacjach, ćwiczeniach z zakresu prawa, ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczenia ich miejsca, oględzin, poszukiwań osób i rzeczy, przyjmowania informacji o przestępstwach i wykroczeniach, przesłuchań świadków, zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, ujawniania sprawców wykroczeń i przestępstw, taktyki i technik interwencji, wyszkolenia strzeleckiego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach ds. dydaktycznych insp. dr Gabriela Socha w imieniu Komendanta Szkoły insp. Jarosława Gałuszki przywitała gości biorących udział w uroczystości na placu apelowym oraz złożyła podziękowania zarówno kadrze dydaktycznej, która z dużym zaangażowaniem prowadziła proces dydaktyczny, zapleczu logistycznemu, jak również młodym policjantkom i policjantom za dyscyplinę, którą wykazali się podczas pobytu w szkole.

Zwróciła się również do rodzin słuchaczy przybyłych na uroczystość, dziękując im za wspieranie policjantów w ich codziennych obowiązkach służbowych oraz za to, że są z nimi zarówno w tych dobrych, jak i złych chwilach związanych ze służbą.

Za wzorowe wywiązywanie się z powierzonych obowiązków służbowych i pozasłużbowych, duży wkład pracy oraz zaangażowanie w podnoszenie poziomu kwalifikacji zawodowych dyplomem Komendanta Szkoły Policji w Katowicach zostało wyróżnionych 12 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy.

Uroczystość zakończyła defilada z udziałem orkiestry i kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz słuchaczy wraz z pododdziałem towarzyszącym pod dowództwem post. Michaeli Sklorz.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.