Medal Komisji Edukacji Narodowej dla podinsp. Aleksandry Konieczny

Data publikacji 11.10.2023

10 października 2023 r. w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach miała miejsce podniosła uroczystość, w trakcie której Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty odznaczyła Medalem Komisji Edukacji Narodowej nauczycieli, pracowników oświaty, samorządowców oraz inne osoby zasłużone dla edukacji.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej nadanym przez Ministra Edukacji i Nauki została także odznaczona podinsp. Aleksandra Konieczny z Wydziału Bezpieczeństwa Informacji i Kontroli Szkoły Policji w Katowicach, wiceprezes szkolnego klubu HDK PCK.

Medal Komisji Edukacji nadawany jest:

• autorom wybitnych prac pedagogicznych, wyróżniających się nowatorskich podręczników i pomocy naukowych,

• nauczycielom legitymującym się co najmniej 7-letnią wyróżniającą się działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, inicjującym i podejmującym nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej

• autorom utworów literackich, popularnonaukowych, dzieł scenicznych, muzycznych, plastycznych, filmowych, widowisk telewizyjnych i audycji radiowych, które wywierają szczególnie wartościowy wpływ wychowawczy i edukacyjny na dzieci i młodzież

• działaczom społecznym i związkowym, fundatorom oraz innym osobom, których działalność wydatnie przyczynia się do rozwoju oświaty i wychowania.