Zawody dla słuchaczy naszej szkoły

Data publikacji 29.11.2023

28 listopada 2023 r. Zakład Wyszkolenia Specjalnego zorganizował zawody sportowe dla słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach.

Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach, tj. w wyścigu na ergometrze wioślarskim na 200 m dla kobiet oraz wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc dla mężczyzn.

Panie ścigały się na 200 m, a o zwycięstwie decydował lepszy czas. W wyścigu  wystartowało 9 słuchaczek.

Wyniki konkurencji wyścigu:

1. post. Paulina Pawlak (SZP-5A/23/1) czas – 43,4 sek.,
  2. post. Maria Byrtus–Galej (SZP-3A/23/2) czas – 45,0 sek.,
  3. post. Agnieszka Specht (SZP-3A/23/8) czas – 45,3 sek.

W wyciskaniu sztangi leżąc wystartowało 25 słuchaczy. Konkurencja polegała na wyciśnięciu sztangi leżąc (połowa ciężaru ciała zawodnika). Osiągnięty przez każdego zawodnika wynik był zapisywany na tablicy, tak aby wszyscy uczestnicy mogli na bieżąco śledzić przebieg zawodów. Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nikt nie był pewien zajętego miejsca.

Wyniki konkurencji wyciskania sztangi leżąc:

1. post. Sebastian Olszówka (SZP-3A/23/8) – 77 powtórzeń,
  2. post. Piotr Blady (SZP-7A/23/1)  – 70 powtórzeń,
  3. post. Kamil Pietras (SZP-3A/23/8) – 61 powtórzeń.

Zawody odbyły się w doskonałej sportowej atmosferze w duchu fair play.

Dyplomy w imieniu Komendanta Szkoły wręczyli nauczyciele policyjni Zakładu Wyszkolenia Specjalnego pełniący równocześnie rolę sędziów zawodów – podinsp. Paweł Wąsiel, kom. Piotr Sochacki.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim dziękujemy za udział!