Zmiany na stanowisku szefa śląskiego garnizonu Policji

Data publikacji 15.01.2024

12 stycznia w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość związana ze zmianami w ścisłym kierownictwie śląskiego garnizonu. Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach zdał nadinsp. Roman Rabsztyn, który po 34 latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę. Jego Zastępca, insp. Marek Nowakowski także pożegnał się z policyjnym mundurem. Kierowanie śląskim garnizonem Policji powierzono inspektorowi Mariuszowi Krzystyniakowi.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, Wojewoda Śląski Marek Wójcik, przedstawiciele służb mundurowych oraz współpracujących instytucji, a także p.o. Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Gabriela Socha.

Śląscy policjanci oraz przedstawiciele służb i instytucji na co dzień współpracujących z Policją pożegnali odchodzącego na emeryturę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna.

Generał pożegnał się z policyjnym mundurem po 34 latach służby i 12 latach dowodzenia na najwyższych szczeblach kierowniczych. Policjantom dał się poznać, jako doskonały przełożony kompetentny fachowiec i pasjonat policyjnej służby. Podczas uroczystości, z mundurem pożegnał się także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski. W Policji służył ponad 32 lata. Kierowanie śląskim garnizonem Policji powierzono insp. Mariuszowi Krzystyniakowi, który od 13 stycznia będzie pełnił obowiązki na tym stanowisku, a wcześniej zajmował stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Szkoła Policji w Katowicach przez swoje położenie w centrum śląskiej aglomeracji w wielu dziedzinach współdziała z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Czas, w którym nadinsp. Roman Rabsztyn zajmował stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach cechował się bardzo dobrą i owocną współpracą z naszą szkołą. Funkcjonariusze obu jednostek od wielu lat uczestniczą we wspólnych szkoleniach, służbach terenowych czy też dzielą się swoją wiedzą, prowadząc kursy wyjazdowe lub wykłady.

Pragniemy podziękować Panom Komendantom za konstruktywne współdziałanie, wielokrotnie okazywaną życzliwość oraz wszelką udzielaną pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z realizacją zadań służbowych. Życzymy również spełnienia wszystkich kolejnych życiowych planów, dużo zdrowia i optymizmu.

Źródło, a także więcej informacji: KWP w Katowicach