Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-1/24

Data publikacji 17.01.2024

16 stycznia 2024 roku w naszej szkole 185 policjantów garnizonu śląskiego i podkarpackiego rozpoczęło szkolenie zawodowe podstawowe o oznaczeniu kodowym SZP-1/24. Przez najbliższe miesiące będą zdobywać wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby.

Młodzi adepci sztuki policyjnej z garnizonów śląskiego i podkarpackiego podczas 144 dni szkoleniowych, czyli 1123 godzin zajęć dydaktycznych, przez siedem miesięcy zdobywać będą wiedzę i umiejętności pozwalające na rzetelne i skuteczne, z poszanowaniem godności ludzkiej, wykonywanie czynności służbowych.

W trakcie uroczystej zbiórki głos zabrała p.o. Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Gabriela Socha, która przywitała słuchaczy przybliżając im zasady pobytu w szkole, w trakcie którego ważne jest nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych, ale też przestrzeganie dyscypliny służbowej, regulaminu szkoły, zasad etyki zawodowej policjanta oraz zwracanie szczególnej uwagi na poszanowanie godności ludzkiej. Ponadto zachęciła słuchaczy do korzystania z dobrze wyposażonych obiektów szkoły, w tym bogatego zaplecza sportowego oraz doskonale zaopatrzonej w zbiory biblioteki.

Szkolenie zostanie zakończone w dniu 8 sierpnia 2024 roku egzaminem. Uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji.

Życzymy powodzenia.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.09 MB)