Nauczyciele policyjni ze Szkoły Policji w Katowicach promują zawód policjanta

Data publikacji 25.01.2024

24 stycznia 2024 r. w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zostały rozegrane zawody pn. "Sprawnościowy tor przeszkód o Puchar JM Rektora" dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w których sędzią był podinsp. Lubomir Stasiak – starszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego.

W czasie zawodów promowano zarówno naszą szkołę, jak również służbę w Policji, zwłaszcza że uczestnikami zawodów byli uczniowie szkół średnich. W turnieju rywalizowało blisko stu czterdziestu uczestników reprezentujących dwadzieścia pięć drużyn i osiemnaście szkół ponadpodstawowych, z których duże grono stanowili uczniowie klas mundurowych. Ponadto na zawodach obecna była spora grupa studentów Akademii Wychowania Fizycznego. Absolwenci tej uczelni często również decydują się na zasilenie szeregów Policji.

Wykorzystując tę okazję podkom. Robert Klima – starszy wykładowca Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia Szkoły Policji w Katowicach przybliżył zainteresowanym kwestie dotyczące doboru do służby w Policji, przebiegu szkolenia zawodowego podstawowego, a także specyfikę służby w Policji. Przy współpracy z Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach zainteresowanym osobom przekazano ulotki informacyjne zawierające treści na temat tego jak zostać policjantem, zachęcając jednocześnie do podjęcia wyzwania współtworzenia Policji poprzez wstąpienie w jej szeregi.

Dodatkowo obecność na zawodach opiekunów klas mundurowych pozwoliła nauczycielom policyjnym na nawiązanie kontaktów roboczych oraz omówienie kwestii projektów programów nauczania dla szkół ponadpodstawowych profilowanych w zakresie funkcjonowania Policji. Wyrażamy głębokie przekonanie, że nawiązane kontakty w przyszłości zaowocują wypracowaniem wspólnych kierunków opracowywanych programów z obopólną korzyścią dla wszystkich podmiotów w niej uczestniczących.

Współpraca z innymi podmiotami umożliwia wymianę doświadczeń, a także pokazuje, że Policja jest formacją przyjazną i otwartą na ludzi.