Aktualności

Przed nami dwudziesty trzeci Dzień Otwarty

Data publikacji 09.02.2024

Szkoła Policji w Katowicach w dniu 7 czerwca br. organizuje dwudziesty trzeci „Dzień Otwarty”. To przedsięwzięcie spotyka się każdorazowo z olbrzymim zainteresowaniem lokalnej społeczności zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Sygnałem do rozpoczęcia wspaniałej zabawy będzie uroczysty apel. Udział w nim weźmie policyjna kompania honorowa i orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która zaprezentuje pokaz musztry paradnej wykonując utwory muzyki filmowej oraz te znane z list przebojów.    

Zwiedzaniu obiektów towarzyszyć będą pokazy działań policyjnych, wojskowych oraz ratowniczych, tresury koni i psów służbowych. Przygotowane zostaną wystawy broni i sprzętu różnych formacji mundurowych i nie tylko. Dzień urozmaicą również liczne  konkursy  m. in. z zakresu ruchu drogowego czy też plastyczne. Najmłodsi uczestnicy dnia otwartego będą mogli zrobić sobie zdjęcie z policyjną maskotką – Sznupkiem.

Aby naszym gościom nie zabrakło energii do uczestnictwa w czekających na nich licznych atrakcjach zadba szef naszej kuchni serwując jedyną i niepowtarzalną w smaku grochówkę. 

Ten dzień to doskonała okazja aby zapoznać goszczącą u nas młodzież z funkcjonowaniem naszej formacji. Każdy kto chce w swoim życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji, będzie mógł otrzymać niezbędne informacje dotyczące warunków jakie należy spełnić aby wstąpić w nasze szeregi.

Mając na względzie kształtowanie pozytywnego wizerunku naszej formacji, propagowanie zawodu policjanta, jak również wymierne efekty działań profilaktycznych realizowanych przy okazji tego przedsięwzięcia wśród dzieci i młodzieży zapraszamy serdecznie do udziału w "Dniu Otwartym".

Ze względu na ograniczona liczbę odwiedzających, prosimy aby grupy zorganizowane zgłaszały swoją obecność wcześniej (wówczas podczas pobytu będzie towarzyszył im przydzielony przewodnik – słuchacz szkoły). Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia można już przesyłać pocztą elektroniczną na adres: joanna.kaczorowska@spkatowice.policja.gov.pl

W zgłoszeniu prosimy podać następujące dane:

– nazwę instytucji organizującej wyjazd,
– liczbę uczestników,
– liczbę opiekunów,
– dane kontaktowe głównego opiekuna grupy: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem – tel. 47 8516 281, e-mail: joanna.kaczorowska@spkatowice.policja.gov.pl.

Orientacyjny czas trwania imprezy: 9.00-13.00. Godziny mogą ulec zmianie. Szczegółowy program „Dnia Otwartego” udostępnimy w późniejszym terminie.

Poniżej przedstawiamy poglądowe zdjęcia z minionych wydarzeń.

Powrót na górę strony