Aktualności

Pierwsze miejsce naszej reprezentantki

Data publikacji 27.03.2024

22 marca 2024 r. rozegrano IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie Służb Mundurowych im. kom. Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji. Naszą szkołę reprezentowała post. Wiktoria Musik, zdobywając pierwsze miejsca we wszystkich konkurencjach!

Zawody pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji przeprowadzone na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy Dzielnicy Wola przyciągnęły rzeszę mundurowych pływaków z Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Ochrony Państwa, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Państwowej Straży Pożarnej i Wojska Polskiego.

Zawodom patronowała postać legendarnego nurka kom. Wacława Lejko, który 22 września 2017 r. zginął tragicznie we włoskim jeziorze Garda bijąc własny rekord świata głębokości nurkowania służb mundurowych. Pierwsze zawody ku Jego czci zorganizowano już w dwa miesiące po Jego śmierci.

Po wszystkich startach i przeliczeniu punktów okazało się, ze najlepszą policjantką, a jednocześnie najlepszą zawodniczką memoriału została post. Wiktoria Musik – słuchaczka szkolenia zawodowego podstawowego Szkoły Policji w Katowicach o oznaczeniu kodowym SZP-9/23 ze stanu Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Nasza reprezentantka wygrała w następujących konkurencjach: 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym oraz w sztafecie kobiet, zdobywając tytuły najlepszej zawodniczki według dwóch najlepszych startów i najlepszej policjantki wśród zawodniczek.

Źródło i więcej informacji: policja.pl

Powrót na górę strony