Aktualności

Seminarium "Auschwitz-Historia-Edukacja Obywatelska"

Data publikacji 29.03.2024

27 marca 2024 r. przedstawiciele kadry Szkoły Policji w Katowicach wraz ze słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego uczestniczyli w pierwszym w tym roku seminarium „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”, zorganizowanym przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Wyjazd słuchaczy to kontynuacja realizowanego od 2016 roku programu edukacyjnego „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”, który z założenia przeznaczony jest dla służb mundurowych. Uczestnicy w pierwszej części wizyty w muzeum zwiedzili dwie części byłego obozu Auschwitz i Birkenau wraz z przewodnikiem. Następnie wzięli udział w zajęciach dydaktycznych realizowanych przez pracowników muzeum, m.in. wykładzie nt. „Załoga w KL Auschwitz” oraz w warsztatach pn. „Jedenaste. Nie bądź obojętnym”. Seminarium spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników z uwagi na ogromną wiedzę i profesjonalne przygotowanie merytoryczne wykładowców, którzy w trakcie zajęć korzystali z prezentacji multimedialnych i archiwalnych zdjęć obrazujących życie obozowe. Jednocześnie należy wskazać, że nauczanie o tym czego dokonano w Auschwitz-Birkenau sprzyja kształtowaniu empatii oraz pozytywnych postaw społecznych i moralnych, a także służy uwrażliwianiu na drugiego człowieka.

Wskazane przedsięwzięcie z ramienia Państwowego Muzeum Auschwitz -Birkenau w Oświęcimiu koordynował Piotr Supiński.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie wskazanego szkolenia oraz liczymy na dalszą współpracę.

 

 

Powrót na górę strony