Aktualności

Challenge dla Krzysztofa

Data publikacji 16.04.2024

16 kwietnia kierownictwo, kadra i słuchacze Szkoły Policji w Katowicach włączyli się w challenge dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach (woj. łódzkie).

Godzinę przed północą, 6 stycznia br., patrol ruchu drogowego KPP w Poddębicach kontrolował ruch na głównej ulicy w Poddębicach. Policjanci chcieli zatrzymać samochód osobowy poruszający się z nadmierną prędkością. Jednak kierowca pojazdu nie zwolnił i z dużą prędkością potrącił jednego z policjantów, po czym uciekł. W wyniku uderzenia mł. asp. Krzysztof Sobieraj doznał poważnych obrażeń klatki piersiowej i głowy. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala, gdzie zespół medyczny walczył o jego życie. Szczęśliwie operacja się udała, lecz Krzysztof wymaga długiej rehabilitacji.

Policjanci z całego kraju solidarnie wspierają kolegę poprzez uczestnictwo w przedsięwzięciach mających na celu wsparcie poddębickiego policjanta. Już w kilka godzin po wypadku ruszyła zbiórka krwi na rzecz Krzysztofa. Podczas akcji w Poddębicach zebrano 19 litrów krwi. Utworzono internetowe zbiórki pieniędzy i rozpoczęto specjalny challenge polegający na wykonywaniu tzw. pompek. Trwają zapisy chętnych na charytatywny bieg pn. „Bieg o Życie”, odbędzie się również nocny rajd rowerowy „Świecimy dla Krzysztofa Sobieraja”. Fundusze zebrane z opłaty wpisowej zostaną przekazane na rehabilitację. 

Szkoła Policji w Katowicach została nominowana do challenge`u przez Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotra Cekałę. We wtorek przed rozpoczęciem zajęć liczna grupa kadry i słuchaczy wraz z Komendantem Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafałem Stanisławskim zgromadziła się na placu między akademikami. Zadaniem było wykonanie 10 pompek, a następnie wpłata dowolnej kwoty na konto dedykowane zbiórce funduszy na rehabilitację. 

Informacje o zbiórce funduszy na rehabilitację znajdują się na stronie portalu Zrzutka.pl pod adresem https://zrzutka.pl/c5mjnm. 

Serdecznie dziękujemy za każdy gest dobrej woli.

Krzysztofie, słuchacze i kadra Szkoły Policji w Katowicach łącząc się z całą policyjną społecznością wierzy w Twój powrót do zdrowia. Jesteśmy z Tobą! 

Na dole strony zamieściliśmy również plakat z informacjami o prowadzonej akcji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.69 MB)

Powrót na górę strony