Wizyta studentów

Data publikacji 22.04.2024

18 kwietnia br. naszą szkołę odwiedzili studenci Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Celem wizyty było zapoznanie się z zasadami doboru do Policji, specyfiką szkolenia policjantów oraz zwiedzanie obiektów szkoły.

Odwiedzający mieli możliwość pozyskać cenną wiedzą oraz umiejętności związane z bezpieczeństwem w życiu codziennym i sposobem reakcji w sytuacjach nietypowych. Na strzelnicy studenci mieli możliwość poznać podstawowe zasady szkolenia strzeleckiego, zobaczyć wyposażenie osi strzeleckich. Dodatkowo, w trakcie prezentacji sali kryminalistycznej, zapoznali się  z charakterem służby technika kryminalistyki..

Korzystając z możliwości, że naszymi gośćmi byli studenci kierunku Kryminalistyka i Systemy Bezpieczeństwa oraz uprzejmości Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, mogliśmy zaprezentować cały proces doboru do Policji, przedstawić warunki służby i odpowiedzieć na pytania związane z możliwościami rozwoju.

Dziękujemy za wizytę i trzymamy kciuki za wybór przez naszych gości policyjnej ścieżki kariery zawodowej w niedalekiej przyszłości.