Aktualności

Pilotażowe szkolenie

Data publikacji 08.05.2024

W dniach 7-8 maja w Szkole Policji w Katowicach odbywały się warsztaty metodyczne dla policjantów z KWP w Katowicach, Krakowie, Opolu i Wrocławiu, wytypowanych do wsparcia organizacji i prowadzenia pilotażowego szkolenia zawodowego podoficerskiego.

Celem warsztatów jest wyposażenie przyszłych nauczycieli stowarzyszonych w narzędzia i techniki pracy ułatwiające realizowanie zajęć szkolenia zawodowego podoficerskiego realizowanego w formie hybrydowej. Wiedza teoretyczna w trakcie szkolenia przekazywana będzie w formie elektronicznego kształcenia na odległość przez nauczycieli policyjnych, natomiast część praktyczną zrealizują doświadczeni policjanci – nauczyciele stowarzyszeni z wymienionych komend, przy wsparciu kadry dydaktycznej szkoły.

Założenia szkolenia zostały wypracowane przez  Biuro Koordynacji Postępowań Kwalifikacyjnych i Szkolenia Policji przy udziale Szkoły Policji w Katowicach, a ich celem jest zwiększenie ilości przeszkolonych policjantów przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów nauczania.

Warsztaty otworzył Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Stanisławski wraz ze swoim  Zastępcą insp. dr Gabrielą Sochą, odpowiedzialną za sprawy dydaktyczne, natomiast p.o. Dyrektora Biura Koordynacji Postępowań Kwalifikacyjnych i Szkolenia Policji Komendy Głównej Policji mł. insp. Sylwia Majewska-Mazepa przedstawiła jego uczestnikom cel i założenia szkolenia, a także odpowiedziała na wszelkie pojawiające się pytania.

Szkoła Policji w Katowicach docenia możliwość uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach, zwłaszcza, jeżeli efektem współpracy z Komendami Wojewódzkimi będzie wypracowanie nowego modelu realizacji szkolenia usprawniającego przebieg procesu dydaktycznego.

 

Powrót na górę strony