Rozpoczęcie szkolenia podstawowego SZP-3/17

Data publikacji 08.06.2017

6 czerwca 2017 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęło się kolejne szkolenie zawodowe podstawowe policjantów (SZP-3/17).

Szkolenie rozpoczęło 83 policjantów z garnizonów: śląskiego i opolskiego. Nowi słuchacze będą przebywać w szkole do 27 grudnia br., kiedy to przystąpią do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę i umiejętności zdobyte podczas prawie 7 miesięcznego szkolenia. Do tego czasu zapoznani zostaną m.in. z podstawami prawa, psychologii, kryminalistyki, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną.

Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach logistycznych mł. insp. Rafał Stanisławski, powitawszy słuchaczy życzył im, aby bezproblemowo przebrnęli przez szkolenie i aby wszyscy obecni na rozpoczęciu młodzi policjanci stawili się również na uroczystym zakończeniu w grudniu.