Zakończenie kursu FBI-5/17 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu FBI-5/17

Data publikacji 12.09.2017

W dniach 4-8 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się piąta edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań o oznaczeniu kodowym FBI-5/17.

W dniach 4-8 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się piąta edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań o oznaczeniu kodowym FBI-5/17. W czasie kursu swe umiejętności doskonaliło 15 policjantów z garnizonów: małopolskiego, wielkopolskiego i śląskiego. W ramach zajęć kursanci zapoznali się z istotą przesłuchania kognitywnego oraz możliwościami wykrywania oznak nieszczerości (kłamstwa) u osób, wobec których policjanci podejmują czynności służbowe.

Celem zajęć była poprawa efektywności i skuteczności prowadzonych rozmów i przesłuchań zarówno ze świadkami, jak i podejrzanymi.