III Konkurs Wiedzy Prawnej - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

III Konkurs Wiedzy Prawnej

Data publikacji 01.03.2018

27 lutego 2018 r. odbył się III Konkurs Wiedzy Prawnej organizowany przez Koło Prawnicze „Paragraf” działające przy Zakładzie Służby Kryminalnej, w którym spośród 87 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-5/17 udział wzięły 23 osoby.

Miejsca na podium zajęli:

I-sze – ex aequo post. Bartosz Mermer z SZP-5/17/3 i post. Michał Dajos z SZP-5/17/4,

II-gie – post. Konrad Trzeciak z SZP-5/17/2,

III-cie – post. Michał Ciszczoń z SZP-5/17/4.

Tematyka konkursu obejmowała część szczególną i ogólną prawa karnego, a także ustawy szczególne  objęte programem nauczania szkolenia zawodowego podstawowego. Konkurs złożony był z trzech etapów tj. testu wiedzy, kwalifikacji określonych stanów prawnych i rozwiązaniu zagadki kryminalnej. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i intuicją tak ważną w pracy policjanta.