Aktualności

Narada służbowa w ramach XI Finału Zawodów „Dzielnicowy Roku”

Data publikacji 25.10.2018

W trakcie jedenastego finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” 25 października br. zorganizowana została narada służbowa naczelników Kierownictwa Biura Prewencji KGP, Wydziałów Prewencji KWP/KSP, przedstawicieli szkół policyjnych oraz koordynatorów ds. dzielnicowych KWP/KSP.

Naradę rozpoczął – Zastępca Komendanta Szkoły insp. Jarosław Gałuszka, który przywitał uczestników spotkania.

W trakcie narady omówione zostaną następujące zagadnienia:

  • Realizacja programu „Dzielnicowy bliżej nas” – Radca Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP mł. insp. Arkadiusz Kopczyński;
  • Nadzór nad realizacją czynności służbowych w ramach planu działania priorytetowego – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku kom. Joanna Mocarska;
  • Nadzór nad realizacją zadań przez dzielnicowych zleconych podczas odprawy do służby. Czynności realizowane przez kierownika dzielnicowych i dzielnicowych w związku z realizacją zadań w ramach przestępstw niewykrytych – Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Opolu nadkom. Hubert Adamek;
  • Forma oraz zakres czynności nadzorczych w ramach patrolu oficerskiego realizowanego przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie na terenie woj. podkarpackiego – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie podinsp. Krzysztof Piskor;
  • Wybrane obszary funkcjonowanie dzielnicowych oraz ocena funkcjonowania podstawowych komórek służby prewencyjnej za okres styczeń – wrzesień 2018 r. – Ekspert Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP nadkom. Piotr Rzeźnik;
  • Sposoby i formy monitorowania jednostek KMP/KPP w zakresie przydzielania do realizacji dzielnicowym w formie pomocy prawnych postępowań przygotowawczych (przesłuchania osób) – Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku mł. insp. Iwona Kuczyńska;
  • Rozwiązania organizacyjno-techniczne przyjęte w woj. dolnośląskim przy realizacji procedur sprawowania nadzoru nad postępowaniem policjantów lub innych wyznaczonych osób z przedmiotami przeznaczonymi do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej, pozostającymi na wyposażeniu dolnośląskiej Policji” – p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu nadkom. Paweł Adamczak;
  • Szkolenie „ABC Nowoczesnego Dzielnicowego” jako forma doskonalenia policjantów dzielnicowych, podnosząca kompetencje dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych z uwzględnieniem budowania odpowiednich relacji ze społeczeństwem w ramach koncepcji „Community Policing” – Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Katowicach mł. insp. Radosław Wola;
  • Rola i aktywność dzielnicowego w realizacji działań z zakresu profilaktyki społecznej na wybranych przykładach – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu nadkom. Paweł Kolendowicz;
  • Kampania "Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!" jako przykład dobrej współpracy KWP zs. w Radomiu z Kuratorium Oświaty w Warszawie – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu podinsp. Agnieszka Guza.

 Na zakończenie uczestnicy narady wezmą udział w dyskusji oraz sformułują wnioski do realizacji.