V Liga Strzelecka - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

V Liga Strzelecka

Data publikacji 03.12.2018

29 listopada 2018 r. odbyły się zawody strzeleckie o „Puchar Komendanta Głównego Policji”, które zostały zorganizowane w ramach „V Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy” pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W piątej edycji Ligi startowali funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji, reprezentujących m.in.: ABW, Wojsko Polskie, SOP, Służbę Więzienną, Służbę Ochrony Kolei, Straż Graniczną, Straż Leśną, Straż Marszałkowską i Policję. Pierwszą rundę rozegrano 7 czerwca na strzelnicy KGP w Warszawie, a jej gospodarzem był KGSG. Drugą rundę przeprowadzono  20 września na strzelnicy KGP w Warszawie i jej gospodarzem był SOP. Gospodarzem zawodów strzeleckich 29 listopada  na obiekcie KGP o puchar Komendanta Głównego Policji był KGP.

172 zawodników stanęło do rywalizacji na strzelnicy kulowej Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej 14 w Warszawie.

Trzecią rundę ligi, zawody strzeleckie o puchar Komendanta Głównego Policji w kategorii "open" zwyciężył Grzegorz Orłowski przed Grzegorzem Hyrą i Piotrem Grzywińskim. Najlepszą drużyną była ekipa KSP I, przed WSPOL  i CSP Legionowo,  nasza drużyna zajęła tym razem VIII miejsce.

W klasyfikacji generalnej V Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy w kategorii "open" pierwszy był  Grzegorz Orłowski ( SOP) przed  Albertem Piórkowskim (CSP Legionowo) i Maciejem Mikołajczukiem (KSP). Natomiast Klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

I miejsce – KSP I,

II miejsce – SP Katowice,

III miejsce – WSPOL w Szczytnie.