Eliminacje do XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Eliminacje do XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych

Data publikacji 07.03.2019

6 marca 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyły się eliminacje do XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych organizowanego przez Szkołę Policji w Pile.

W rywalizacji udział wzięło 64 zawodników wchodzących w skład 16 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych południowej Polski. Każdy z zawodników czteroosobowej drużyny, reprezentującej daną placówkę, rozwiązywał samodzielnie test wiedzy składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień z zakresu wiedzy o Policji, jej historii i współczesności, struktury organizacyjnej, specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta, etyki zawodowej, broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktycznych aspektów pracy Policji. Uzyskane przez poszczególnych zawodników punkty składają się na końcowy wynik drużyny.

Wszystkim drużynom życzymy uzyskania jak najwyższej liczby punktów.