Zakończył się kurs UPP-3/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończył się kurs UPP-3/19

Data publikacji 18.03.2019

W dniach 11-15 marca 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się trzecia edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-3/19.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji, gdzie dziewięciu policjantów przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w udzielaniu pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanymi urazowymi i nieurazowymi, z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami np. zawałem mięśnia sercowego, hipotermią, napadem drgawkowym, oparzeniami, odmrożeniami, jak również metodami ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.