Zakończył się kurs UPP-4/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończył się kurs UPP-4/19

Data publikacji 27.05.2019

W dniach 20-24 stycznia 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się czwarta edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-4/19.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp, znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji, gdzie dziesięcioro policjantów przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała m.in. zagadnienia dotyczące postępowania z poszkodowanymi urazowymi i nieurazowymi, z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami np. zawałem mięśnia sercowego, hipotermią, napadem drgawkowym, oparzeniami, odmrożeniami, jak również metodami ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.