Święto Policji w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej i 20. utworzenia szkoły

Data publikacji 31.07.2019

Uroczyste obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej pod patronatem honorowym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek oraz 20-lecia istnienia Szkoły Policji w Katowicach miały miejsce 31 lipca o godz. 14.00.

Tegoroczne Święto Policji obchodzone w dwudziestą rocznicę powstania naszej szkoły okazało się wyjątkowe również dzięki obecności szczególnych gości, przybyli do nas m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, Dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego Bogusław Cichoń, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz bardzo wielu innych zawsze mile widzianych przedstawicieli jednostek Policji, urzędów, służb i organizacji.

Na początku uroczystości poczet z wieńcem udał się na posterunek honorowy przy tablicy epitafijnej upamiętniającej policjantów województwa śląskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

Następnie Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk serdecznie przywitał przybyłych gości, przekazał wszystkim policjantom i pracownikom podziękowania za trud jaki wkładają w codzienną służbę i pracę oraz złożył życzenia wielu sukcesów i pomyślności zarówno dla nich, jak i ich rodzin. Po przemówieniu przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa Narodowego Bogusław Cichoń odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do kierownictwa i pracowników Szkoły Policji w Katowicach.

Po wystąpieniu wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policyjne.

Na zakończenie głos zabrali Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

• Odznaczenia otrzymali:

MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Pani Wiesława Purzyńska

MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

podinsp. Tomasz Mreńca

nadkom. Cezary Kapkowski

nadkom. Tomasz Sibiela

asp. szt. Sławomir Manterys

MEDAL BRĄZOWY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

podinsp. Paweł Wąsiel

MEDAL SREBRNY ZA ZASŁUGI DLA POLICJI

podinsp. Michał Adamczyk