Wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka

Data publikacji 04.10.2019

3 października 2019 r., w ramach działalności Klubu HDK PCK w Szkole Policji w Katowicach przedstawiciele Samorządu Słuchaczy (uczestnicy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-4/19) pod nadzorem przedstawiciela kadry dowódczo-wychowawczej mł. asp. Tomasza Lemanowicza w czasie wolnym od służby odwiedzili oddziały szpitalne Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach.

Policjanci podczas wizyty zaprezentowali umundurowanie Policji oraz opowiadali o codziennej służbie rozdając małym pacjentom słodycze, książeczki, kolorowanki, a najmłodszym grzechotki i gryzaki, które zostały zgromadzone podczas zbiórki realizowanej przez Samorząd Słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach. Słuchacze udzielali również rad dotyczących bezpieczeństwa w domu, na podwórku i w szkole. 

Wizytę w szpitalu  uświetnił  „Sznupek” – maskotka śląskiej Policji, któremu tym razem towarzyszył „Miś Zdrowuś” – maskotka Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Duet pluszaków wzbudził w dzieciach ogromne emocje i dostarczył wiele rozrywki. Radość i uśmiech na twarzach dzieci wywołane naszą wizytą były wyjątkowe, zatem na pewno nie była to ostatnia akcja, w której słuchacze wzięli udział. Nadal będziemy organizować wyjazdy, które pozwolą dzieciom choć przez chwilę oderwać się od codzienności spędzanej w szpitalnej sali. Szkolna zbiórka zabawek oraz słodyczy cieszyła się tak dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy i kadry, że obdarowani zostali nie tylko pacjenci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, ale również podopieczni z domu dziecka „Zakątek” w Katowicach. Wierzymy, że dobro powraca, a naszym słuchaczom gratulujemy właściwej postawy prospołecznej, która wskazuje na wielowymiarowość służby w Policji pełnionej na rzecz społeczeństwa. Dziękujemy Dyrekcji Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka za zaproszenie na spotkanie, a wszystkim małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.