Sukcesy na mistrzostwach w pływaniu - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Sukcesy na mistrzostwach w pływaniu

Data publikacji 03.12.2019

W piątek 29 listopada br. odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu.

Już po raz ósmy impreza ta odbyła się w Parku Wodnym „Jura” w Łazach. Organizatorem zawodów był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

W mistrzostwach udział wzięło 69 zawodniczek i zawodników z kilkunastu jednostek Policji województwa śląskiego. W rywalizacji nie zabrakło również reprezentacji Szkoły Policji w Katowicach w składzie: post. Paweł Jankowski, post. Bartłomiej Cembrzyński, post. Karolina Marczok, post. Wiktor Ćwikliński, post. Marcel Cichy i podinsp. Piotr Chmielewski, który pełnił obowiązki kierownika drużyny.

Świetny występ naszych zawodników zaowocował zdobyciem przez nich czterech medali indywidualnie. Jedną z gwiazd tych zawodów okazał się nasz słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-4/19/1 post. Paweł Jankowski, który w trzech możliwych konkurencjach indywidualnych dla jednego zawodnika zdobył 3 złote medale: na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:25,0) i stylem grzbietowym (0:29,0) oraz na 100 m stylem zmiennym (1:05,7). Był on też podstawowym filarem w naszej sztafecie 3 x 50 m stylem dowolnym, której skład uzupełnili post. Marcel Cichy (indywidualnie 9 miejsce z czasem 0:32,0) i post. Wiktor Ćwikliński (indywidualnie 10 miejsce z czasem 0:32,1).

Nasza jedyna zawodniczka – post. Karolina Marczok – na dystansie 50 m stylem dowolnym zdobyła srebrny medal, natomiast w stylu motylkowym była zgłoszona jako jedyna z kobiet, więc popłynęła z mężczyznami, zajmując 6 miejsce. Ponadto w stylu grzbietowym wystąpili jeszcze post. Bartłomiej Cembrzyński (5 miejsce) i post. Wiktor Ćwikliński (6 miejsce), a w stylu klasycznym post. Bartłomiej Cembrzyński (8 miejsce). Poziom zawodów należy określić jako bardzo wysoki. Świadczą o tym czasy uzyskane przez czołowych zawodników w poszczególnych konkurencjach, pomimo bardzo krótkich odstępów czasowych pomiędzy startami. Tym większe gratulacje za osiągnięte wyniki przez naszych zawodników.